KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14531018
nr 1453 1018
Enrico Tarenghi
(1848-1938), Italien
Musikanter. Signerad. Akvarell, 36x54cm, yttermått inklusive ram: 57x75cm
Kondition: fuktskador, missfärgningar
Enrico Tarenghi, italiensk målare född 1848, död 1938.
Utrop:
12.000 kr
Såld:
10.000 kr
måndag 7 mars 2022
kl 20:45:46
7/3 20:40:46
Enrico Tarenghi
Läs mer om Enrico Tarenghi